×
 • Lajme
 • Insajderi

  Dy qytetarë nga Ferizaj gjejnë para dhe i dorëzojnë në Polici

  Insajderi
  23 June 2023 - 14:48

  Në dy raste të ndara dy qyetetarë nga Ferizaj gjejnë para dhe i dorëzojnë në polici.

  Në njoftimin e bërë nga Policia thuhet se “të enjen rreth orës 13:00 qytetari I.Shyti i moshës 59 vjeçar, në trotuar afër një autolarje ‘’Kemi Petrol’’ në rrugën ‘’Vëllezrit Gërvalla ‘’ në Ferizaj i ka gjetur një shumë të caktuar të parave dhe i ka dorëzuar në stacionin e policisë në Ferizaj.

  Ndërsa sot, rreth orës 12:35 qytetari A.Sallahu i moshës 26 vjeçar nga Ferizaj, tek qendra ‘’Village Shopping & Fun’’ në Ferizaj ka gjetur një shumë të caktuar të parave dhe i ka dorëzuar në stacionin e policsë në Ferizaj.

  “Lusim, pronarët e vërtetë të këtyre parave, të paraqiten në stacionin e policisë në Ferizaj dhe të vërtetohet pronësia për të ju dorëzuar më pas. Me këtë rast, Policia Rajonale e Ferizajt i ka falënderuar dy qytetarët I. Shyti dhe A.Sallahu për gjestin human dhe shembullor me rastin e dorëzimit të parave në stacionin e policisë”, thuhet  në njoftimin e bërë për media

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark