×
 • Sport
 • Sport

  Genc Nuza do të ndaj drejtësin në këtë ndeshje të Conference League

  Insajderi
  18 September 2023 - 16:01
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gjyqtarët nga Kosova vazhdojnë të marrin besimin e UEFA-s për të ndarë drejtësinë në ndeshjet e rëndësishme evropiane.

  Për herë të dytë që nga debutimi i tij në arenën evropiane, Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në fazën e grupeve në Ligën e Konferencës.

  Në fakt, UEFA ia ka besuar Nuzës ndeshjen ndërmjet skuadrës bullgare, Ludogorets dhe asaj sllovake, Spartak Trnava, në kuadër të Grupit H, e cila zhvillohet të enjten në Razgrad, në orën 18:45.

  Nuzës do t’i asistojnë Bujar Selimaj e Fatlum Berisha, derisa gjyqtar i katërt do të jetë Erdall Zasella. Ndërkaq, në VAR do të jenë gjyqtarë zviceranë.genc nuza Archives | SuperSport

  Të rikujtojmë se Genc Nuza është i përfshirë edhe në programin “Mentor&Talent”, ku janë të përfshirë 20 gjyqtarët më perspektivë evropianë për edicionin 2023/24. /Telegrafi/ 

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark