×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Nuza dhe kolegët e tij me sukses mbyllen ndeshjen e Konferencë Ligës

  Insajderi
  22 July 2022 - 11:58

  Gjyqtarët kosovarë vazhdojnë të tregojnë vlera në ndarjen e drejtësisë në arenën ndërkombëtare.

  Një mbrëmje shumë të mirë kishin edhe gjyqtarët Genc Nuza me ndihmësit Fatlum Berisha, Bujar Selimaj e Dardan Çaka që ndanë drejtësinë në sfidën e luajtur në Sllovaki ku u ndeshën Ruzomberok  – Riga në Conference League.

  Ndeshja u mbyll me fitoren e mysafirëve me rezultat 0:3, derisa gjyqtarët kosovarë patën një vlerësim të mirë nga zyrtarët e ndeshjes.

  Të kujtojmë se kjo treshe tashmë ka krijuar një përvojë të madhe në arenën evropiane duke ndarë drejtësinë edhe në sfidat e Kombëtareve, kështu që në të ardhmen e afërt shpresohet se atyre do t’ju besohen ndeshje edhe më të mëdha. 

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark