×
 • Sport
 • Sport

  Prishtina dhe Ballkani ndajnë pikët në “Fadil Vokrri”

  Insajderi
  08 October 2023 - 22:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Xhiro e nëntë në Albi Mall Superligën e Kosovës përfundoi sonte me një ndeshje shumë interesante.

  FC Prishtina dhe FC Ballkani barazuan 1:1 në ndeshjen e zhvilluar nga ora 20:00 në stasdiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

  Ballkani kaloi në epërsi prej 1:0 me golin e realizuar nga Nazmi Gripshi në minutën e 30-të, kurse Prishtina e barazoi rezultatin me anë të Jalen Blesas në minutën e 34-të.

  Pavarësisht barazimit, Ballkani mbetet lider i Superligës, me 20 pikë, ndërsa Prishtina zë pozitën e pestë me 12 pikë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark