×
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  Rrëfimi i prindit që përtriu emrat e dy djemve të vdekur në luftë

  Insajderi
  25 April 2024 - 11:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në masakrën e Poklekut, ku mbetën të vrarë 53 persona, Fadil Muqolli humbi anëtarët e ngushtë të familjes, duke përfshirë nënën, babain dhe bashkëshorten me katër fëmijë.

  Ai për Insajderin rrëfeu mes emocionesh për kujtimet që mban nga familjarët dhe përtrirjen e emrave të fëmijëve të vdekur.

  “Sa herë i thërras, ma së pari më kujtohen ata që kanë vdekur, tani këta që i kam. Sa herë vi në shtëpi këtu, ajo natë më del para syve”, rrëfeu ai.

  Ndërkaq shtëpia ku u vranë dhe u djegën familjet Muqolli, Elshani dhe Caraku është kthyer në muze.

  Për më shumë shikoni videon e plotë:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark