×
 • Sport
 • Sport

  Milani shet në kohë rekord fanellat Oliver Giroud si portier

  Insajderi
  09 October 2023 - 19:31
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Milani filloi të shesë fanellat e “portierit” Olivier Giroud pothuajse menjëherë pas momentit të tij të bujshëm në fitoren ndaj Genoas.

  Sulmuesi francez ishte në qendër të një momenti magjik futbolli, kur u detyrua të futej në portë në minutën e 98-të, pasi Mike Maignan u përjashtua direkt me karton të kuq.

  Ai bëri një pritje mbresëlënëse në momentet e fundit të ndeshjes, për të siguruar fitoren e Milanit, duke u bërë menjëherë heroi i natës për tifozët dhe jo vetëm. Siç raportohet nga “MilanNews”, vetëm disa orë pasi klubi nxori në shitje veshjet e “portierit” Giroud, kuqezinjtë shitën grupin e parë, me tifozët që shprehen interesim të jashtëzakonshëm për të përkujtuar momentin magjik.

  Dyqanet online dhe ato fizike së shpejti do të rimbushen pasi klubi kërkon të fitojë para nga heroizmi i 37-vjeçarit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark