×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  A do të tërhiqet Qeveria nga Veriu pas reagimeve të ndërkombëtareve? Flet Ministri i Kurtit

  Insajderi
  26 May 2023 - 22:52
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi është deklaruar pas situatës së tensionuar në Veri dhe reagimeve të shumta të ndërkombëtarëve për situatën atje.

  Krasniqi nuk u përgjigj direkt kur u pyet nëse Qeveria do të tërhiqet pas reagimeve te ndërkombëtareve.

  Ai tha se kryetarët e komunave veriore do të dalin në punë të hënën dhe se ministria e tij do t’i mbështesë ata.

  “Krejt çka mund të them në ketë moment, ky është veprim demokratik. Ata janë kryetarë të zgjedhur. MAPL do të mundohet t’i mbështes. Kryetarët do të dalin në punë edhe të hënën. Ata janë kryetarë të komunës, në zyrë, në terren”, tha ai në Debat Plus.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark