×
 • Lajme
 • Hulumtime/Analiza

  Afër 1 mijë e 200 euro për pesë dreka – Këto janë shpenzimet e Qeverisjes së AAK’së në Rahovec

  Insajderi
  23 September 2022 - 20:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Qeverisja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Rahovec ka shpenzuar afro 1 mijë e 200 euro për dreka zyrtare. Gazeta Insajderi ndërmjet kërkesës për qasje në dokumente publike ka siguruar listën e shpenzimeve.

  Saktësisht, pesë dreka zyrtare të kryetarit Smajl Latifi kushtuan 1 mijë e 189 euro.

  Gazeta Insajderi ka kërkuar faturat e shpenzimeve për mëditje dhe akomodim, por, nga komuna nuk kanë sqaruar se a ka pasur shpenzime të tilla.

  Kryetari Latifi dhe nënkryetari Fatmir Iska kanë shpenzuar 4 mijë e 723 euro për derivate për shtatë muaj. Saktësisht nga janari i vitit 2022 deri në korrik.

  Smajl Latifi është zgjedhur kryetari i Rahovecit në nëntor të 2021 në garën e balotazhit kundër Visar Korenica nga LVV.

  Latifi arriti të fitoj bindshëm duke siguruar 11,445 apo 34.05% të votave, ndërsa Visar Korenica 6,076 apo 18.08%.

  Insajderi ka raportuar edhe për shpenzimet e komunës së Prizrenit, Klinës dhe të Drenasit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark