×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Përleshje masive në një aeroplan: 15 gra godasin egërsisht njëra-tjetrën në Brazil

  Insajderi
  04 February 2023 - 13:32

  Një fluturim nga El Salvador në Sao Paulo të Brazilit u shndërrua në kaos pasi shpërtheu një përleshje masive mes 15 grave që godisnin njëra-tjetrën dhe bërtisnin para pasagjerëve të tjerë të habitur.

  Pamjet nga aeroplani tregojnë gratë duke u tërhequr për flokë ndërsa ekuipazhi përpiqet t’i ndajë ato. Në një moment përleshja u bë aq agresive saqë njërës prej femrave i është grisur këmisha dhe ajo është detyruar të mbulojë gjoksin me duar.

  Përleshja thuhet se u shkaktua rreth një ulëseje në aeroplan. Në fakt, një nënë pyeti një pasagjer nëse mund ta ndërronte vendin me fëmijën e saj, i cili ka nevoja të veçanta. Por kur kërkesa e saj u refuzua, ajo u zemërua dhe filloi ta sulmonte atë.

  Debati u përshkallëzua shpejt dhe përfundoi në një sherr masiv mes dy grupeve të grave.

  Pamjet tronditëse tregojnë gruan me flokë kaçurrela duke u përpjekur të hidhet në ulësen pas saj për të arritur një pasagjer tjetër. Për fat të mirë, stjuardesa e ndaloi atë për ta bërë këtë.

  Në pak sekonda, një tjetër pasagjer i bërtet dhe hidhet drejt një gruaje, duke e tërhequr nga flokët dhe e godet vazhdimisht me shuplakë. Në të njëjtën kohë, një grua tjetër i tërheq flokët, e cila shpejt e kupton se ajo ka mbetur pa reçipeta.

  Përleshja shpërtheu ndërsa pasagjerët prisnin të ngriheshin nga aeroporti Bahia dhe stjuardesat arritën t’i largonin 15 pasagjerët nga aeroplani, i cili përfundimisht u ngrit me pothuajse dy orë vonesë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark